`MİLLİ PARA DÖNEMİ BAŞLIYOR`
09 Aralik 2016, 09:15 tarihinde eklendi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, "Türkiye, özellikle enerji politikalarında yeni dönemde, büyük enerji hacmi oluşturduğu ülkelerle milli parayla ticarete başlıyor." dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, TBMM Genel Kurulunda, bakanlığı ve bağlı kurumların bütçeleri üzerinde hükümet adına yaptığı konuşmada, enerjinin Türkiye'nin büyümesi, gelişmesi ve ekonomik istihdam sürecine katkısında önemli olduğunu kaydetti. 

Albayrak, 14 yılda enerji noktasında gelinen aşamayı vurgulayarak, enerjide, Türkiye ekonomisinde olduğu gibi yaklaşık üç katı bir büyüme gerçekleştirildiğini söyledi. Politikalarını her zaman Türkiye büyüyecekse enerji alanında da yatırımlarıyla birlikte büyümesi üzerine inşa ettiklerini belirten Albayrak, büyüme için hep yeterli miktarda ve düşük maliyetle elektrik enerjisi üretiminin gayretinde olduklarını anlattı. 

"Rusya ile doğalgaz ticaretinde TL'ye geçiş için çalışmalara başlandı"

Türkiye'nin enerji alanında son dönemde çok önemli adımlar attığını ve atmaya da devam edeceğini vurgulayan Albayrak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kapalı kapılar ardında bizi tehdit etmeye çalışsalar da gölgelerden, gölgelerin arkasından kahpece tehditleriyle korkutmaya çalışsalar da Allah'ın izniyle biz hiçbir şeyden korkmayacağız. Burada, çok önemli bir nokta var. Biz önce kendimizi bileceğiz, milletimizi bileceğiz, Rabbimizi bileceğiz, söylenen söze bakacağız bir muhatap var mı? Gölgelerden havlayanlara değil, o havlayanların ipini elinde tutan kahpelere mesaj vereceğiz. Ne mesajı vereceğiz biliyor musunuz? Önümüzdeki dönemde bu kahpeleri daha da kudurtacak bir gelişme açıklayacağım şimdi size. 

Şimdi, o birilerini kudurtacak bir adım atıyoruz; bakın, herkes burada dinlesin, milli muhalefete de sesleniyorum yani milli olan muhalefet varsa onlar da dinlesin, ülkenin ali menfaatine bir şey söylüyorum. Türkiye özellikle enerji politikalarında yeni dönemde, büyük enerji hacmi oluşturduğu ülkelerle milli parayla ticarete başlıyor. Bu ne demek biliyor musunuz? Bu, çok önemli bir şey demek. Ha, biz yine korkmuyoruz. Ben, yine o iplerini, havlattıklarının iplerini elinde tutanlara sesleniyorum; biz Allah'tan başka hiçbir şeyden korkmayız." 

Albayrak, Türkiye'nin, Rusya ile doğalgaz ticaretinde TL'ye geçiş için çalışmalara başladığını, tüm ilgili kurumların çalıştığını bildirdi. (AA)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları
En Çok Okunan Ekonomi Haberleri